Joriy yilning 17-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov “Tatneft” OAJ bosh direktori Nail Maganov bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida kompaniyaning mamlakatimizdagi loyihalarining bugungi holati va hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Xususan, kompaniyaning kimyo sanoatidagi faoliyati atroflicha muhokama qilindi. Obyektlarni muvaffaqiyatli ishga tushirish va rejalashtirilgan quvvatlarga chiqarishga qaratilgan qo'shma chora-tadbirlar ishlab chiqildi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar hamkorlikni kengaytirishga sobit qolishlarini bildirib, muhokama qilingan loyihalarni o‘z vaqtida va sifatli amalga oshirish yuzasidan samarali hamkorlik qilish mexanizmini ishlab chiqdilar.

17 декабря этого года министр инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан Лазиз Кудратов провёл встречу с генеральным директором ПАО «Татнефть» Наилем Магановым.
В ходе диалога стороны рассмотрели текущее состояние осуществляемых компанией проектов в нашей стране и перспективы дальнейшего развития сотрудничества.
В частности, детально обсужден ход реализуемых компанией работ в сфере химической промышленности. Выработаны дальнейшие совместные шаги по успешной сдаче объектов эксплуатацию и выходу на запланированные мощности.
По итогам встречи стороны ещё раз подтвердили приверженность расширению сотрудничества и выработали действенный механизм взаимодействия для своевременного и качественного претворения в жизнь обсужденных проектов.