Uchrashuv davomida tomonlar energetika, mashinasozlik, transport infratuzilmasi va xomashyoni qayta ishlash sohalarida investitsiyaviy loyihalarni amalga oshirish istiqbollarini muhokama qildilar. Shuningdek, O‘zbekistonning investitsiyaviy salohiyati, davlat aktivlarini xususiylashtirish bo‘yicha olib borilayotgan islohotlar, tenderlarda ishtirok etish mexanizmlari, shuningdek xorijiy investorlar uchun taqdim etilayotgan soliq va bojxona imtiyozlariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv yakunida Agentlik rahbariyati Avstriya tomonini 2025-yil 10–12-iyun kunlari bo‘lib o‘tadigan IV Toshkent xalqaro investitsiya forumida ishtirok etishga taklif etdilar.

19 мая текущего года Агентство по привлечению иностранных инвестиций приняло делегацию из Австрийской Республики во главе с заместителем министра экономики Андреас Райхардтом. В состав делегации вошли представители государственных учреждений и частного сектора.
Во время встречи стороны обсудили перспективы реализации инвестиционных проектов в сферах энергетики, машиностроения, транспортной инфраструктуры и переработки сырья. Особое внимание было уделено инвестиционному потенциалу Узбекистана, проводимым реформам в области приватизации государственных активов, механизмам участия в тендерах, а также предоставляемым иностранным инвесторам налоговым и таможенным льготам.
В завершение встречи представители Агентства пригласили австрийскую сторону принять участие в IV Ташкентском международном инвестиционном форуме, который пройдет 10–12 июня 2025 года.