2025-yil 21-sentyabr kuni qadimiy Xiva shahrida Xorazm xalqaro investitsiya forumi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi davlat idoralari va diplomatic korpus vakillari shuningdek, xorijiy va mahalliy investorlar ishtirok etdilar.
Shuningdek, mazkur forumda Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligi direktori v.b. Mansurjon Rasulev mamlakatimizning investitsiyaviy muhitiga bag‘ishlangan taqdimot bilan chiqdi va Xorazm viloyatida xorijiy investorlar uchun mavjud bo‘lgan imkoniyatlar va yaratilayotgan imtiyozlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Forum doirasida Xorazm viloyati hokimligi va Allied Green Ammonia Pty Ltd kompaniyasi o‘rtasida viloyatda karbonsiz aviatsiya yoqilg‘isi ishlab chiqarish loyihasini amalga oshirish bo‘yicha kelishuv imzolandi.

On September 21 2025, the Khorezm International Investment Forum brought together Uzbekistan’s government officials foreign and local investors in the ancient city of Khiva.
Acting Director of the Investment Promotion Agency, Mansurjon Rasulev, showcased Uzbekistan’s investment climate and highlighted opportunities available for foreign investors in Khorezm region.
As part of the forum, the Khokimiyat of Khorezm region and Allied Green Ammonia Pty Ltd signed an agreement to implement a carbon-free aviation fuel production project in the region.