2025-yil 10-aprel kuni Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligida Janubiy Koreyaning yetakchi sanoat kompaniyalaridan biri — KCC Corporation va uning O‘zbekistondagi hamkori KCC Uzbekistan vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi. O‘zbekiston tomonidan uchrashuvda Agentlik direktori, “Jizzax” EIZ direksiyasi rahbari hamda “O‘zsanoatqurilishmateriallari” uyushmasi vakili ishtirok etdi.
KCC Corporation — 1958-yilda tashkil etilgan bo‘lib, turli xil bo‘yoqlar, issiqlik izolyatsiya materiallari, shisha va oynalar, silikon mahsulotlar, avtomobil qismlari va boshqa sanoat materiallari ishlab chiqaruvchi yetakchi kompaniya hisoblanadi. Kompaniyaning nafaqat Osiyoda balki Yevropa va Yaqin Sharq mamlakatlarida jami 7 ta sho‘ba korxonalari mavjud bo‘lib, kompaniya mahsulotlari 80 dan ortiq davlatlarga eksport qilinadi.
Uchrashuv davomida KCC Corporation vakillari O‘zbekistonda mashinasozlik sohasida hamkorlik qilish, shuningdek, mamlakat hududida bo‘yoq mahsulotlari ishlab chiqarish bo‘yicha sarmoya kiritish rejalari bilan o‘rtoqlashdi. Tomonlar investitsiya imkoniyatlari, ishlab chiqarishni mahalliylashtirish shartlari va taqdim etiladigan imtiyozlar yuzasidan axborot almashdi hamda ehtimoliy hamkorlik yo‘nalishlarini batafsil muhokama qilish uchun muloqotni davom ettirishga kelishib oldi.

On April 10, 2025, the Investment Promotion Agency hosted a meeting with representatives of South Korea’s KCC Corporation and its local partner, KCC Uzbekistan. From the Uzbek side, the meeting was attended by the Director of the Agency, the Head of the “Jizzakh” Free Economic Zone, and a representative of the “O‘zsanoatqurilishmateriallari” Association.
KCC Corporation, established in 1958, is a leading company that manufactures various types of paints, heat insulation materials, glass and windows, silicone products, automotive parts, and other industrial materials. The company has 7 subsidiaries not only in Asia but also in Europe and the Middle East, and its products are exported to over 80 countries.
During the meeting, KCC Corporation expressed its interest in collaborating on machinery-related projects and implementing an investment project focused on the production of paint and coating materials in Uzbekistan. Both sides exchanged information on investment opportunities, localization conditions, and available incentives. They agreed to continue the dialogue to explore potential areas for cooperation.