Uchrashuvda O‘zbekiston tomonidan Agentlik vakillaridan tashqari “Beshmakon” MCHJ va “BP Pharma” MCHJ kompaniyalari vakillari ham ishtirok etdilar.
Muzokaralar davomida Polsha delegatsiyasi O‘zbekiston Respublikasi bilan barqaror savdo-iqtisodiy aloqalarni yo‘lga qo‘yishga katta qiziqish bildirdi. Qishloq xo‘jaligi texnikasini yetkazib berish, farmatsevtika sohasida hamkorlik hamda madaniy tashabbuslarni birgalikda amalga oshirish istiqbollari muhokama qilindi.
Xususan, dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlashga ixtisoslashgan Polshaning Dary Natury kompaniyasi hamda O‘zbekistonning farmatsevtika yo‘nalishidagi “BP Pharma” MCHJ o‘zaro hamkorlikka qiziqish bildirganliklarini ta’kidladilar.
Uchrashuv yakunida Agentlik vakillari Polsha tomonini 2025-yil 10–12-iyun kunlari bo‘lib o‘tadigan IV Toshkent xalqaro investitsiya forumida ishtirok etishga taklif etdilar.

7 апреля текущего года Агентство по привлечению иностранных инвестиций приняло делегацию из Республики Польша во главе с мэром города Дрохичин В. Боржимом. В состав делегации вошли представители государственных учреждений, частных компаний и общественных объединений.
С узбекской стороны, помимо представителей Агентства, во встрече приняли участие представители компаний ООО «Beshmakon» и ООО «BP Pharma».
В ходе переговоров польская делегация выразила заинтересованность в установлении устойчивых торгово-экономических связей с Республикой Узбекистан. Обсуждались перспективы поставок сельскохозяйственной техники, сотрудничества в сфере фармацевтики и организации совместных культурных инициатив.
В частности, польская компания Dary Natury, специализирующаяся на производстве и переработке лекарственных растений, и узбекская фармацевтическая компания ООО «BP Pharma» выразили взаимную заинтересованность в установлении сотрудничества.
В завершение встречи представители Агентства пригласили польскую сторону принять участие в IV Ташкентском международном инвестиционном форуме, который пройдет 10–12 июня 2025 года.