Joriy yilning 7 aprel kuni Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligida Belgiyaning Ahlers Logistics kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ma’lumot uchun: Ahlers Logistics kompaniyasi Yevropa Ittifoqi, MDH mamlakatlari, shuningdek, yaqin va uzoq xorijdagi tashqi savdo yuklarini tashish va ekspeditsiya qilish bo‘yicha transport-logistika xizmatlarini ko‘rsatadi. Kompaniyaning Turkiya, Xitoy hamda Janubi-Sharqiy Osiyo mamlakatlarida o‘z vakolatxonalari mavjud.
Uchrashuv davomida Agentlik tomonidan xorijiy investorlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar, mamlakatdagi investitsion muhit hamda Agentlik faoliyati to‘g‘risida batafsil ma’lumot taqdim etildi.
Kompaniyaning Bosh direktori D. Dyuponsel O‘zbekiston bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga katta qiziqish bildirdi. Xususan, Toshkent shahri yaqinida zamonaviy omborxona majmuasi yoki logistika terminali barpo etish istiqbollari bilan qiziqishini ta’kidladi.

On April 7, 2025, the Investment Promotion Agency hosted a meeting with with representatives of the Belgian company Ahlers Logistics.
For reference: Ahlers Logistics (Kingdom of Belgium) provides freight forwarding services and organizes the transportation process for all types of foreign trade cargo across the EU, CIS countries, and both near and far-abroad regions. The company has offices in Turkey, China, and Southeast Asian countries.
During the meeting, the Agency presented information on ongoing efforts to support foreign investors, the country’s investment climate and the Agency’s activities.
Mr. D. Duponselle, CEO of Ahlers Logistics, expressed interest in developing cooperation with Uzbekistan, particularly in constructing a warehouse complex or terminal near Tashkent.
At the end of the meeting, the Agency’s representatives invited Ahlers Logistics to take part in the 4th Tashkent International Investment Forum, which will be held on June 10–12 of this year.