Joriy yilning 7 aprel kuni Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligida Belgiyaning Ahlers Logistics kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ma’lumot uchun: Ahlers Logistics kompaniyasi Yevropa Ittifoqi, MDH mamlakatlari, shuningdek, yaqin va uzoq xorijdagi tashqi savdo yuklarini tashish va ekspeditsiya qilish bo‘yicha transport-logistika xizmatlarini ko‘rsatadi. Kompaniyaning Turkiya, Xitoy hamda Janubi-Sharqiy Osiyo mamlakatlarida o‘z vakolatxonalari mavjud.
Uchrashuv davomida Agentlik tomonidan xorijiy investorlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar, mamlakatdagi investitsion muhit hamda Agentlik faoliyati to‘g‘risida batafsil ma’lumot taqdim etildi.
Kompaniyaning Bosh direktori D. Dyuponsel O‘zbekiston bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga katta qiziqish bildirdi. Xususan, Toshkent shahri yaqinida zamonaviy omborxona majmuasi yoki logistika terminali barpo etish istiqbollari bilan qiziqishini ta’kidladi.

7 апреля текущего года в Агентстве по привлечению иностранных инвестиций состоялась встреча с представителями бельгийской компании Ahlers Logistics.
Для информации: Ahlers Logistics (Королевство Бельгии) предоставляет транспортно-экспедиторские услуги и организацию перевозочного процесса всех видов внешнеторговых грузов в пределах стран ЕС, СНГ, а также ближнего и дальнего зарубежья. Компания имеет представительства в Турции, Китае, странах Юго-Восточной Азии.
В ходе встречи со стороны Агентства была представлена информация о проводимых мерах по поддержке иностранных инвесторов, инвестиционном климате страны и деятельности Агентства.
Генеральный директор компании Д. Дюпонсель выразил заинтересованность в развитии сотрудничества с Узбекистаном, в частности, в строительстве складского комплекса или терминала вблизи г. Ташкент.
В заключение встречи представители Агентства пригласили Ahlers Logistics принять участие в IV Ташкентском международном инвестиционном форуме, который пройдет 10–12 июня текущего года.